Hakkımızda

Türkiye’de 2007 yılından günümüze distribütörlüğünü yürütmekte olduğumuz Elica, üretim yapmakta olduğu ev tipi davlumbaz ve aspiratör alanlarda dünyanın en seçkin ve en büyük İtalyan üreticisi konumundadır. TARGET MUTFAK SİSTEM VE ÇÖZÜMLERİ A.Ş. yerli sermaye ile Türkiye’de kurulan ve çalışma konusu; yüksek kalite ve çarpıcı dizayn unsurları ile üretilen Elica Markasının Resmi Türkiye Distribütörüdür. Aynı zamanda TARGET MUTFAK SiSTEM VE ÇÖZÜMLERİ A.Ş. , Elica Markasının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Türkmenistan ve Özbekistan’da gerek perakende gerekse toptan satış kanallarının resmi tedarikçisi konumundadır.

50 yıl önce İtalya’nın Fabriano kentinde kurulmuş olan markanın yine Fabriano bölgesinde 3 büyük üretim tesisi bulunmaktadır. Üretin alanı büyüklüğü 48.000 metrekare ile 82.000 metrekare arasında değişen bu üç büyük üretim alanında yıllık 8 milyon adet ev tipi davlumbaz ve aspiratör üretimi gerçekleştirilmektedir.

Elica kurulduğu günden bugüne kadar sadece davlumbaz ve aspiratör üretimi üzerine yoğunlaşmıştır. Bu bakımdan gerek üretim kapasitesi gerekse ürün model çeşidi olarak dünyanın en büyük üreticisi konumundadır. Tüm dünya ülkeleri için geliştirdiği ürün çeşidi 400’den fazla olup, Türkiye kataloğumuzda bunlardan 126 çeşit ürün yer almaktadır. Her çeşit mutfak zevkine ve her kesimden alıcıya hitap eden bu geniş yelpazeden ürün seçimi yapabilmek bazen gerçekten çok zordur. Zira büyüleyici ürün tasarımları ile tüketiciler her modeli birbirinden daha çekici bulmaktadırlar.

Sıra dışı tasarımlar ile birleştirdiği ileri teknoloji, Elica markasının kullanıcılarını ayrıca memnun etmektedir. Yüksek çekiş gücünü son derece sessiz motorlarla sağlayan marka ayrıca başka örneği hiçbir markada bulunmayan özel uzun ömürlü zeolit filtre teknolojisi ile temiz havanın geri dönüşümünü sağlayabilen tek marka konumundadır.

Geliştirdiği yeni teknolojiler ve sınır tanımayan İtalyan tasarımı sayesinde markamız sadece son on yılda düzinelerce tasarım ödülüne layık görülmüştür. Türkiye’de 400’den fazla seçkin mutfak mağazası tarafından bayilik organizasyonu yürütülen ve bu vesile ile tüketici ile buluşan markamızın başlıca satiş noktaları arasında;

Venetta Cucine, Scavolini, Nolte, Alno, Hacker, Scic, Boffi, Dada, Bulthaup, Lube, Ernestomeda, Aran Cucine, Stosa, Lineadecor, Intema Mutfak, Vanucci, Ahşapsan, Mopa, Kelebek… gibi markaların mağazaları bulunmaktadır.

Ayrıca son 7 yıldır Türkiye’nin çeşitli illerinde onlarca üst seviye inşaat üreticilerinin seçkin projelerinde Elica markası tercih edilmiştir. Seçkin İtalyan tasarımı ve üretimini mutfağında hissetmek isteyenler için markamız en iyi alternatif olarak öne çıkmaktadır.

İtalyan tasarımlarımızın yanı sıra Fransız kültürüne de dokunan solo ve ankastre şaraplıklarımız ise her şarap severi baştan çıkaracak türden. Solo şaraplıklarda La Sommeliere, ankastre şaraplıklarımıza ise Avintage markasının eşlik ettiği şarap dolaplıklarımız da evinize Fransız sanat ruhunu getiriyor. 20 model, 300’ün üzerinde kapasiteye kadar çıkan şarap dolaplıklarımız, soğutma-sunum-yıllandırma üçlü kombinasyonunu bir arada sunuyor. Amin Maalouf: “İnsan şarap içmek isteyince; sakisini ve keyif arkadaşını dikkatli seçer” derken, keyif anınıza eşlik edenleri siz seçin, şarabınızın kalitesini biz sunalım.